Хакатон «Диверсифікація сільської економіки через мережу громадських консультаційних центрів туризму»

1 грудня 2023 року у смт. Недригайлів Сумської області відбувся естонсько-український хакатон «Диверсифікація сільської економіки через мережу громадських консультативних центрів туризму», який було організовано Сумським державним педагогічним університетом імені А.С. Макаренка за сприяння Талліннського університету, Естонської асоціації сільського туризму та Естонського центру міжнародного розвитку спільно з українськими організаціями. Координатором проєкту є Март РЕЙМАНН (Mart Reimann) − амбасадор України закордоном, науковий співробітник центру досліджень культури і ландшафту Талліннського університету.
До реалізації цього проєкту залучені Запорізька, Дніпропетровська, Харківська, Сумська, Житомирська, Київська та Черкаська області. Його мета – сприяти диверсифікації сільської економіки та популяризації сільського туризму у прифронтових громадах і пошуку нових організаційних форм консолідації громадських, наукових і підприємницьких ініціатив, які спрямовані на забезпечення економічного зростання у повоєнний час. Головним завдання є розробка концепції мережі громадських туристично- консультаційних центрів на базі членів ГО «Спілка сільського зеленого туризму України»  з урахуванням кращих практик диверсифікації сільського життя з Європейського Союзу.
Хакатон передбачав серію тренінгову програму, що містила «мозкові штурми» та креативні завдання  задля виявлення потреб та проблем на шляху до диверсифікації, а також пошук шляхів розв’язання проблем і подолання викликів: локальний, регіональний, національний та міжнародний рівень. До заходу долучилися однодумці, які намагаються розвивати сільську економіку на Сумщині. Серед них були представники територіальних громад, бізнесмени, власники сільських садиб, музеєзнавці, краєзнавці, науковці, громадські організації та інші, які разом обговорювали власний досвід ведення бізнесу, проблеми і пропонували шляхи диверсифікації економіки сільських територій Сумської області через можливості спільної співпраці.
Практичні результати хакатону стануть основою для розробки тренінгової програми підготовки консультантів з диверсифікації сільської економіки та  будуть інтегровані у нові навчальні курси закладів вищої освіти у Запорізькій, Дніпропетровській, Харківській, Сумській, Житомирській, Київській областях.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Translate »