Кримінальна відповідальність та особливості кримінального провадження під час воєнного стану: посилення кримінальної відповідальності, особливий режим досудового розслідування та судового розгляду, особливості співпраці з Міжнародним кримінальним судом

Із початком війни РФ проти України було введено воєнний стан, а згодом прийняті закони, які змінили Кримінальний кодекс України (КК), посиливши кримінальну відповідальність за ряд злочинів в умовах воєнного стану. Також КК поповнили новели у розділі злочинів проти основ національної безпеки України та інші новації.

Не оминули зміни й Кримінальний процесуальний кодекс України — процедура кримінального провадження зазнала на період воєнного стану впливу заходів, що дозволяють оптимізувати її без суттєвого звуження прав і свобод людини, забезпечити відправлення правосуддя, а саме: визначені особливості досудового провадження та судового розгляду кримінальних справ; врегульовані питання щодо застосування запобіжних заходів щодо окремих проваджень стосовно військових злочинів; визначено процедуру обміну підозрюваного (обвинуваченого, засудженого) як військовополоненого; запроваджений механізм співпраці вітчизняних компетентних органів з Міжнародним кримінальним судом.

У цьому виданні будуть досліджені вказані зміни у законодавство, визначені приклади застосування їх на практиці, наведена наявна у вільному доступі актуальна судова практика. Це видання буде в нагоді здобувачам юридичної освіти та їх викладачам, практикуючим правникам, військовослужбовцям, правозахисникам.

https://jurkniga.ua/kriminalna-vidpovidalnist-ta-osoblivosti-kriminalnogo-provadzhennya-pid-chas-voiennogo-stanu-posilennya-kriminalnoi-vidpovidalnosti-osobliviy-rezhim-dosudovogo-rozsliduvannya-ta-sudovogo-rozglyadu-osoblivosti-spivpratsi-z-mizhnarodnim-kriminalnim-sudom/

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Translate »