Круглий стіл «ЦИФРОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ НАУКИ В УМОВАХ ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ»

Шановні колеги! Запрошуємо працівників наукових установ, аспірантів та докторантів взяти участь у роботі круглого столу, який відбудеться 8 листопада 2022 р. о 10:00 в онлайн форматі.

Розвиток цифрових сервісів та цифрових інфраструктур – запорука інтеграції України до Європейського дослідницького простору та Єдиного цифрового ринку Європейського Союзу. Глобальні виклики (пандемія, російська агресія) показали необхідність активного застосування в наукових установах цифрових сервісів та е-інфраструктур для забезпечення освітньо-наукових потреб.

Е-інфраструктура – це окремий різновид цифрових інфраструктур, основним завданням яких є отримання, зберігання, управління та інтеграція дослідницьких даних, їх глибинний аналіз, візуалізація, створення моделей на їх основі, інші види обробки наукової інформації та даних, а також послуги обчислення та комунікації, які надаються шляхом використання мережі Інтернет і, як наслідок, можуть здійснюватися не обмежуючись рамками однієї інституції. Таким чином, термін «е-інфраструктура» об’єднує в собі цифрові технології (апаратне та програмне забезпечення та ін.), ресурси (дані, послуги, цифрові
бібліотеки, архіви, репозитарії та ін.), комунікації (протоколи, права доступу, мережі та ін.), а також інституції, що необхідні для їх координації, використання існуючих потужностей та управління ними.

В Україні функціонують різні види е-інфраструктур, що виконують покладені на них функції та задачі. Особливої уваги потребують цифрові сервіси та е-інфраструктури, що забезпечують роботу науково-освітнього простору, тому, метою заходу є обговорення досвіду застосування в наукових установах цифрових сервісів та е-інфраструктур, розгляд особливостей застосування інструментів відкритої науки, особливості цифровізації наукової діяльності, обмін досвідом, можливості подальшої співпраці між установами НАН України та установами галузевих академій.

Робочі мови: українська, англійська.

Організатори:
Директорат науки та інновацій МОН України,
Директорат цифрової трансформації МОН України,
Рада молодих вчених НАН України,
Державна установа «Інститут геохімії навколишнього середовища НАН України»,
Інститут проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України,
Відділення фізики гірничих процесів Інституту геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова НАН України,
Інститут цифровізації освіти НАПН України,
Державна установа «Інститут ринку і економіко-екологічних досліджень НАН України»,
Офіс підтримки вченого,
Рада молодих вчених НАПН України.

Круглий стіл

Початок о 10.00

РЕЄСТРАЦІЯ ДЛЯ УЧАСТІ У КРУГЛОМУ СТОЛІ за посиланням:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdbAGB1n7uGoRzNk8r24a4BEoh0O1z1Re1ht6Coh2FNhwPdQ/viewform

Участь у круглому столі безкоштовна!

Передбачено електронні сертифікати зареєстрованим учасникам.

Контактна особа: Анна Яцишин, моб. 066-311-19-52 (11:00-18:00),
igns.events@gmail.com

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Translate »