За ініціативи Офісу підтримки вченого та з метою всебічної підтримки вчених країни організовано Scientists Coworking Center (далі SCC) у вигляді робочого простору на базі та за підтримки Державної наукової установи «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації».
Scientists Coworking Center - це безкоштовний робочий офіс для вчених України, в яких виникла нагальна потреба в організації ефективного робочого процесу, проведенні зустрічей, заходів тощо.
Як скористатись SCC.
1. Перейти на онлайн календар: https://sso.org.ua/kalendar-podij/
2. Забронювати SCC: обрати потрібний день і час, заповнити необхідну інформацію. Звертаємо увагу, що з метою захисту персональних даних особи, відкритою буде інформація лише та, що стосується тематики, дати та годин використання кабінету.
3. Ефективно та з максимальною комфортністю організовуєте свій робочий час.
Scientists Coworking Center - це креативний та інноваційний підхід до облаштування простору вченого, на час перебування його у м. Київ, задля уникнення незручностей та ефективного використання часу.
Місце знаходження SCC: 03150, м. Київ вул. Антоновича, 180, Державна наукова установа «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації» (12 поверх, кабінет 1209).
Одночасно у SCC можуть перебувати не більше 25 осіб. Технічне забезпечення: мультимедійний проєктор, екран, комп’ютери та БФП.
План відновлення України
Візія Відновлення України: «Сильна європейська країна – магніт для іноземних інвестицій». План Відновлення України спрямований на прискорення стійкого економічного зростання. В рамках плану визначено перелік Національних програм для досягнення ключових результатів.
План Відновлення України базується на 5 основних принципах:
1. Негайний початок і поступовий розвиток.
2. Нарощування справедливого добробуту.
3. Інтеграція в ЄС.
4. Відбудова кращого, ніж було, в національному та регіональному масштабах.
5. Стимулювання приватних інвестицій.
З Національними програмами, проєктами, підходами до відновлення та мапою руйнувань можна ознайомитися за покликанням: https://recovery.gov.ua/
Презентації проєкту Плану відновлення України: https://ua.urc2022.com/plan-vidnovlennya-ukrayini
Програми з відновлення України
Уряд розподілив субвенцію з державного бюджету місцевим на реалізацію проєктів у межах «Програми з відновлення України» відповідно до Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком (ЄІБ). Йдеться про 340 млн євро, які будуть спрямовані на відновлення соціальної та критичної інфраструктури у 10-ти областях. Відповідне розпорядження ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів України 6 грудня.
У межах «Програми з відновлення України» планується реалізувати 83 проєкти з відновлення та будівництва інфраструктурних об’єктів, які забезпечують повноцінне життя в громадах на деокупованих територіях Житомирської, Київської, Сумської та Чернігівської областей, а також Вінницькій, Дніпропетровській, Кіровоградській, Одеській, Полтавській та Черкаській областях, які є опорними. Кошти субвенції у першому відборі, зокрема будуть спрямовані на відновлення шкіл, дитячих садочків, лікарень, ЦНАПів, об’єктів тепло-, водопостачання та водовідведення. Важливо, що відновлення має здійснюватися з урахуванням вимог безбар’єрності та енергоефективності.
Детальна інформація про «Програму з відновлення України», яка є продовженням «Надзвичайної кредитної програми для відновлення в Україні», що була підписана у 2014 році про залучення 200 млн євро та була першою експериментальною програмою поєднання кредиту для України та безповоротним наданням коштів для місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування розміщена за покликанням: Програма з відновлення України
Радою молодих учених при Міністерстві освіти і науки України було ініційовано рух з визнання дій росії проти України геноцидом – рух, який констатує, що дії росії з 24.02.2022 р. є актом геноциду українського народу. Офіс підтримки вченого доєднується та сприяє поширенню інформації про даний рух.
Звертаємося до Вас з пропозицією визнати дії росії в Україні геноцидом українського народу та приєднатися до даного руху.
Також просимо підписати петицію щодо визнання росії – країною, яка здійснює геноцид українського народу:
https://www.openpetition.eu/petition/online/viznanna-genocidu-rosii-proti-ukraini
Створено інтерактивну мапу «Визнання вчинених злочинів російської федерації геноциду в Україні», на якій зазначено країни та інституції, що визнають злочинні дії рф як геноцид українського народу.
Спеціально для підтримки вчених створено Telegram-канали "Простора" https://t.me/prosto_prostishe та "Разом" https://t.me/razom_pro.
Це інтерактивні канали, які створюють можливості для науковців, представників громадських організацій та тих, хто працює задля перемоги нашої країни.
На каналі "Простора" https://t.me/prosto_prostishe Ви знайдете добірку грантових можливостей, новин у сфері науково-технічної діяльності, стипендій, ресурсів для навчання, а також отримаєте знання із проєктного дизайну, грантрайтингу, інструментів підвищення особистої ефективності, створення та ефективного просування цінностей. Також на каналі розміщуються анонси на заходи, які проводить Офіс підтримки вченого та Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України. Окрім цього, через день, виходять випуски "Дайджесту можливостей". У дайджестах наведено добірку грантових можливостей, конкурсів, ресурсів для навчання. Дайджести доступні за посиланням: https://www.facebook.com/prostoprostishe2021
На каналі "Разом" https://t.me/razom_pro щодня розміщуються добірки вакансій для науковців, освітян, а також тих, хто працює у сфері громадського сектору. Якщо бажаєте співпрацювати із міжнародними організаціями, то на каналі "Разом" можете знайти актуальні вакансії. Окрім цього, на каналі розміщуються новини про стипендії, допомогу науковцям та науковим установам, тому закликаємо підписатись.
Інформаційну підтримку команд, які бажають долучитись до співпраці в межах програм міжнародного науково-технічного співробітництва можна отримати на Національному порталі міжнародного науково-технічного співробітництва.
Мета: сприяння зростанню кількості українських проєктів та їх учасників в програмах міжнародного співробітництва для чого впроваджуються інструменти інформаційного забезпечення українських вчених, інноваторів та підприємців про Рамкову програму Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» та Програму з досліджень та навчання Європейського співтовариства з атомної енергії «Євратом», а також про інші програми міжнародного наукового та інноваційного співробітництва.
Реалізації мети забезпечується через взаємодію на Порталі національної мережі Національних контактних пунктів, представників та експертів із вченими та дослідниками.
У цей надзвичайно складний для України час, молоді учені отримують всебічну підтримку від зарубіжних інституцій.
На жаль, не усі можуть скористатися пропозиціями наших колег, оскільки мають на це певні причини. Однією із таких, є рівень володіння іноземною мовою. Сьогодні вкотре усвідомлюємо, що можливість спілкуватися з іноземними колегами, ініціювати та реалізовувати спільні проєкти – надзвичайно важливі.
Пропонуємо обрати з широкого спектра можливостей саме той ресурс, який імпонує Вам найбільше та удосконалити свої знання іноземних мов, адже саме нам, разом з іноземними колегами доведеться відбудовувати Україну!
Увесь світ нині знає, що для нас немає неможливого, тому мова більше не може бути бар’єром!
✓Ling App (шестимісячні безкоштовні курси вивчення іноземних мов)
✓Test-English (безкоштовний сайт для вивчення англійської мови)
✓Онлайн-курси англійської (The British Council (оплата 6 фунтів на місяць))
✓Англомовний безкоштовний клуб для студентів та викладачів з України від колег з Нідерландів Платформа
ІНШІ КУРСИ ДЛЯ ЗАГАЛЬНОГО ТА ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ:
1 https://impactorium.org/uk/courses/skills-lab-successful-career/
2 https://linktr.ee/boosta.academy
6 https://forms.gle/UpuNNVJpzjdfqALk8
Телеграм-канал розмовного клубу: https://t.me/languageclubUA
Ознайомитися з переліком нормативних документів, які регулюють діяльність українських вчених можна за покликанням:
Надання безкоштовної медичної та психологічної допомоги постраждалим від війни українцям через телемедицину зусиллями глобальної мережі докторів та волонтерів з США та світу. За необхідності надаються послуги перекладачів.
Види послуг, які надаються:
З подробицями можна ознайомитися на сайті:
Обговорення щодо запровадження Національної програми «Наука майбутнього».
Командою Офісу підтримки вченого пропонується запровадження Національної програми «Наука майбутнього», яка сприятиме розвитку науки та діяльності наукових, науково-педагогічних працівників.
Робочою групою сформовані пропозиції щодо Проєкту даної програми, які сприятимуть забезпеченню умов та можливостей для розвитку людського капіталу, реалізації інтелектуального потенціалу громадян України у сфері науки з користю для держави та суспільства в цілому.
Просимо Вас долучитися до запровадження такої програми, розглянути питання до Проєкту, висловити своє бачення, пропозиції, коментарі до 25 жовтня 2022 р. на електронну скриньку Офісу підтримки вченого: sso@sso.org.ua з темою листа «Національна програма «Наука майбутнього».
Ми дякуємо за приділений час!
З напрацьованими питаннями до Проєкту Національної програми «Наука майбутнього» можна познайомитися: Пропозиції_до_Проєкту_Національної_програми_Наука_майбутнього
Обговорення пропозиції щодо внесення змін до Постанови КМУ №1187 від 30 грудня 2015 р. «Про затвердження Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності».
Командою Офісу підтримки вченого сформовано пропозиції щодо внесення змін до Постанови КМУ №1187 від 30 грудня 2015 р. «Про затвердження Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності» в частині кадрового забезпечення.
Просимо Вас долучитися до обговорення, висловити своє бачення, пропозиції, коментарі до 28 жовтня 2022 р. на електронну скриньку Офісу підтримки вченого: sso@sso.org.ua з темою листа «Постанова КМУ 1187» або прокоментувати у запропонованій формі документа. Переходьте за посиланням:
Ми дякуємо за приділений час!
Відповідно до ініціативи Міністерства освіти і науки України щодо визначення процедури створення, функціонування, урегулювання фінансових та матеріально-технічних питань, пов’язаних з діяльністю регіональних центрів трансферу технологій Офіс підтримки вченого пропонує пройти опитування щодо обізнаності науковців України в питаннях забезпечення трансферу (комерціалізації) наукових результатів і технологій власного регіону.
З проєктом постанови КМУ щодо діяльності регіональних центрів трансферу технологій можна ознайомитись на офіційному вебсайті Міністерства освіти і науки України: https://bit.ly/3Eiv2hn
ДЕДЛАЙН заповнення анкети: 25 жовтня 2022 року.
Посилання на опитування: https://docs.google.com/forms/
З результатами опитування можна ознайомитися за посиланням:
Пропонуємо ознайомитись з результатами опитування щодо надання фінансової підтримки на створення високотехнологічних виробництв за участю закладів вищої освіти та наукових установ на умовах співфінансування (проєкт постанови КМУ, який розміщувався на офіційному вебсайті МОН для проведення громадського обговорення та звіт за результатом його проведення: https://bit.ly/3AuMiwv).
Презентація результатів опитування: https://drive.google.com/file/d/12t39YOeRY-YkBOY3k0UmQa3XbkKb7mG6/view?usp=sharing
Розвиток цифрових сервісів та цифрових інфраструктур – запорука інтеграції України до Європейського дослідницького простору та Єдиного цифрового ринку Європейського Союзу. Глобальні виклики (пандемія, російська агресія) показали необхідність активного застосування в наукових установах цифрових сервісів та е-інфраструктур для забезпечення освітньо-наукових потреб.
Е-інфраструктура – це окремий різновид цифрових інфраструктур, основним завданням яких є отримання, зберігання, управління та інтеграція дослідницьких даних, їх глибинний аналіз, візуалізація, створення моделей на їх основі, інші види обробки наукової інформації та даних, а також послуги обчислення та комунікації, які надаються шляхом використання мережі Інтернет і, як наслідок, можуть здійснюватися не обмежуючись рамками однієї інституції. Таким чином, термін «е-інфраструктура» об’єднує в собі цифрові технології (апаратне та програмне забезпечення та ін.), ресурси (дані, послуги, цифрові бібліотеки, архіви, репозитарії та ін.), комунікації (протоколи, права доступу, мережі та ін.), а також інституції, що необхідні для їх координації, використання існуючих потужностей та управління ними.
Директорат науки та інновацій та директорат цифрової трансформації Міністерства освіти і науки України (далі – МОН) разом з Офісом підтримки вченого (далі – ОПВ) проводять опитування щодо рівня та масштабу залучення українських наукових установ до е-інфраструктур.
Опитування проводиться з метою формування державної політики у сфері цифрової трансформації та цифрового розвитку освіти і науки України, інтеграції до Європейського дослідницького простору.
Строки опитування продовжено. Інформацію щодо використання працівниками вашої наукової установи е-інфраструктур, просимо надіслати до 23.03.2022 р., заповнивши Google-форму за посиланням: https://forms.gle/541RzyCp8qijnz63Ahttps://forms.gle/541RzyCp8qijnz63A
Результати проведеного анкетування будуть оприлюднені на інформаційних ресурсах МОН України та Офісу підтримки вченого.
Для обговорення досвіду застосування в наукових установах цифрових сервісів та е-інфраструктур, розгляду особливостей застосування інструментів відкритої науки, особливостей цифровізації наукової діяльності, окремих питань анкети було організовано круглий стіл «Цифрова трансформація науки в умовах євроінтеграції», який відбувся 8 листопада 2022 р.
У разі виникнення питань щодо заповнення анкети прохання звертатись до координатора Офісу підтримки вченого Яцишин Анни на електронну пошту – iatsyshyn_anna@sso.org.ua.
Розвиток цифрових сервісів та цифрових інфраструктур – запорука інтеграції України до Європейського дослідницького простору та Єдиного цифрового ринку Європейського Союзу. Глобальні виклики (пандемія, російська агресія) показали необхідність активного застосування в наукових установах цифрових сервісів та е-інфраструктур для забезпечення освітньо-наукових потреб.
Е-інфраструктура – це окремий різновид цифрових інфраструктур, основним завданням яких є отримання, зберігання, управління та інтеграція дослідницьких даних, їх глибинний аналіз, візуалізація, створення моделей на їх основі, інші види обробки наукової інформації та даних, а також послуги обчислення та комунікації, які надаються шляхом використання мережі Інтернет і, як наслідок, можуть здійснюватися не обмежуючись рамками однієї інституції. Таким чином, термін «е-інфраструктура» об’єднує в собі цифрові технології (апаратне та програмне забезпечення та ін.), ресурси (дані, послуги, цифрові бібліотеки, архіви, репозитарії та ін.), комунікації (протоколи, права доступу, мережі та ін.), а також інституції, що необхідні для їх координації, використання існуючих потужностей та управління ними.
Директорат науки та інновацій та директорат цифрової трансформації Міністерства освіти і науки України (далі – МОН) разом з Офісом підтримки вченого (далі – ОПВ) проводять опитування щодо рівня та масштабу залучення українських закладів вищої освіти до е-інфраструктур.
Опитування проводиться з метою формування державної політики у сфері цифрової трансформації та цифрового розвитку освіти і науки України, інтеграції до Європейського дослідницького простору.
Строки опитування продовжено. Інформацію щодо використання працівниками вашого закладу вищої освіти до е-інфраструктур, просимо надіслати до 23.03.2023 р., заповнивши Google-форму за посиланням: https://forms.gle/541RzyCp8qijnz63Ahttps://forms.gle/541RzyCp8qijnz63A
Результати проведеного анкетування будуть оприлюднені на інформаційних ресурсах МОН України та Офісу підтримки вченого.
У разі виникнення питань щодо заповнення анкети прохання звертатись до координатора Офісу підтримки вченого Яцишин Анни на електронну пошту – iatsyshyn_anna@sso.org.ua.
Зі змістом програм та презентаційними матеріалами можна ознайомитися за покликаннями:
Важливим елементом інтернаціоналізації закладів вищої освіти та наукових установ є програма Co-tutelle de thèse.
Програма Cotutelle de thèse дозволяє отримати спільний докторський ступінь у двох закладах двох різних країн. По суті, це передбачає один ступінь, який присуджується на основі єдиного наукового внеску (тобто докторської дисертації), створеного в результаті дослідження, що проводилось одночасно у двох різних установах. Заклади-партнери тісно співпрацюють у відборі, нагляді та оцінці конкретного кандидата та оцінці докторської дисертації.
Особливості програми Co-
Переваги програми Cotutelle de thèse:
Матеріали про програму доступні за посиланням: https://drive.google.com/
Список інституцій, які пропонують підтримку українським вченим:
Календар подань грантових заявок для науковців та закладів вищої освіти:
Ви – український вчений? Ви стикаєтесь з різними стресовими ситуаціями під час робочого процесу?
Підтверджено, що робота вченого – насичена і динамічна, сповнена різних суперечностей, стресових ситуацій та невизначеностей. В умовах війни така ситуація тільки загострюється і поглиблюється.
Життя в умовах постійної загрози впливає на самопочуття кожної людини та може призвести до тривожних станів, панічних атак, депресії, нервових зривів тощо.
Збереження психічного здоров’я є надзвичайно важливим в умовах війни та буде ще довго актуальним по її завершенню.
Якщо:
- відчуваєте, що важко впоратися зі своїм емоційним станом;
- охоплює тривога чи трапляються панічні атаки;
- не знаєте, як допомогти собі чи своїм близьким;
- важко спланувати подальше життя, а перспективи майбутнього виглядають зовсім розмито;
- важко повернутися до роботи.
Залишайте свою заявку і наші психологи зв'яжуться з Вами.
Наша команда – це висококваліфіковані професійні психологи, які щоденно надають психологічну допомогу усім, хто цього потребує.
Щоб залишити заявку, заповніть форму:
https://forms.gle/ePGkDKaoHinjbPAf8
Корисні відео:
Область | ПІБ координатора | Мобільний телефон | Електронна пошта |
ВІННИЦЬКА | МАЛОГУЛКО Юлія Володимирівна | 380678031913 | juliya.malogulko@gmail.com |
ВОЛИНСЬКА | МАКАРУК Лариса Леонідівна | 380977519850; 380501763414 | laryssa_makaruk@ukr.net |
ДНІПРОПЕТРОВЬКА | ХОРОЛЬСЬКИЙ Андрій Олександрович | 380952404007 | andreykh918@gmail.com; khorolskiyaa@ukr.net |
ДОНЕЦЬКА | ХОРОЛЬСЬКИЙ Андрій Олександрович | 380952404007 | andreykh918@gmail.com; khorolskiyaa@ukr.net |
ЖИТОМИРСЬКА | ТКАЧУК Андрій Геннадійович | 380971675327 | andru_tkachuk@ukr.net |
ЗАКАРПАТСЬКА | ДЕЛЕГАН-КОКАЙКО Світлана Василівна | 380666947664 | svitlana.delehan-kokaiko@uzhnu.edu.ua |
ЗАПОРІЗЬКА | ЯРИМБАШ Дмитро Сергійович | 3806696586 73 | yarymbash@gmail.com |
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА | СТЕФІНІН Володимир Володимирович | 380672992171; 380669889135 | stefinin.v@gmail.com |
КИЇВСЬКА | РОЛЬ Наталія Валеріївна | 380975787378 | nataliia.rol@btsau.edu.ua |
КИЇВ | НІКОЛАЄВ Кирило Дмитрович | 380667601802 | nikolaev.kirill@gmail.com |
КіРОВОГРАДСЬКА | ТРИФОНОВА Олена Михайлівна | 380501026618 | olenatrifonova82@gmail.com |
ЛЬВІВСЬКА | ЛОЗИНСЬКИЙ Андрій Володимирович | 380633517637 | lozynskyiandrii@gmail.com |
МИКОЛАЇВСЬКА | САВЕНКОВ Олег Ігорович | 380951705555 | oleg.savenkov@nuos.edu.ua |
ЛУГАНСЬКА | ХОРОЛЬСЬКИЙ Андрій Олександрович | 380952404007 | andreykh918@gmail.com; khorolskiyaa@ukr.net |
ОДЕСЬКА | МАСЛІЙ Наталя Дмитрівна | 380988834951 | masliy.natalia@gmail.com |
ПОЛТАВСЬКА | ЛУК’ЯНЕНКО Олександр Вікторович | 380978919784 | lukyanenko.ov@gmail.com |
РІВНЕНСЬКА | КУНИЦЬКИЙ Сергій Олегович | 380962195054 | s.o.kunytskiy@nuwm.edu.ua |
СУМСЬКА | ДАНЬКО Юрій Іванович | 380506935205 | yuriy.i.danko@gmail.com |
ТЕРНОПІЛЬСЬКА | ЮРКЕВИЧ Ірина Ігорівна | 380639070288 | yurkevych13@gmail.com |
ХАРКІВСЬКА | МАНДИЧ Олександра Валеріївна | 380504843130 | ol.mandych@gmail.com |
ХЕРСОНСЬКА | МАНДИЧ Тамара Михайлівна | 380662434244 | tamara_poet@ukr.net |
ХМЕЛЬНИЦЬКА | КРАСОВСЬКА Галина Олександрівна | 380982649402 | galyna22kr@gmail.com |
ЧЕРКАСЬКА | ЗАЧОСОВА Наталія Володимирівна | 380975849615 | natazachosova@gmail.com |
ЧЕРНІГІВСЬКА | ЛИТВИН Олександр Олександрович | 380632386788 | axpower4718@gmail.com |
ЧЕРНІВЕЦЬКА | ГАЛАН Ярослав Петрович | 380969645704 | y.galan@chnu.edu.ua |
Довідково-інформаційна система «Реєстр наукових видань України» розроблена в Українському інституті науково-технічної експертизи та інформації. З деталями про українські видання можна ознайомитися за покликанням:
Рейтинг наукових журналів у наукометричній базі Scopus (SCImago Journal & Country Rank) можна знайти за покликанням:
Ресурс «Цифрові сервіси для освіти України» для закладів освіти усіх рівнів.
Мета ресурсу – забезпечити оперативне інформування закладів освіти України про всі наявні для них можливості безкоштовного доступу до навчальних платформ та сервісів, умови приєднання до програм від партнерів.
Ресурс вже містить актуальну інформацію про такі сервіси, як Coursera, Udemy, edX, Labster, Zoom, Google Workspace та ін., а інформація постійно оновлюється.
З деталями можна ознайомитися за покликанням: https://mooc4ua.online/
Доступ до каналів пан'європейської мережі для науки і освіти GÉANT.
Канали GÉANT відкривають українським науковцям і освітянам доступ до передових дослідницьких інфраструктур світу та дозволяють ефективно брати участь у міжнародних наукових проєктах. Деталі: https://panorama.uran.ua/services-ukr/kanaly-geant/
eduroam - всесвітній WiFi роумінг для науково-освітньої спільноти.
eduMEET - відкрита браузерна платформа для онлайн-спілкування науково-освітньої спільноти.
eduGAIN - система взаємодії між інфраструктурами автентифікації та авторизації.
eduVPN - інструмент для побудови віртуальних приватних мереж для науково-освітньої спільноти.
WebClass - платформа для проведення відеоконференцій, семінарів, лекцій, робочих нарад, вебінарів тощо.
Додатки та програми для створення тестів, завдань, вікторин інфографіки, презентацій, сервіси для скорочення посилань: https://osvita.ua/school/method/84628/
Інструменти для створення власного сайту, блогу, скрайбінгу, навчальних матеріалів, опитування та тестування, QR-кодів: https://teach-hub.com/sim-suchasnyh-tsyfrovyh-instrumentiv-dlya-vchyteliv-yaki-varto-opanuvaty-vzhe-tsoho-lita/
З напрямами застосування та переліком цифрових сервісів для наукової діяльності можна ознайомитися за покликанням: Цифрові сервіси для використання в науковій діяльності
Для отримання правової допомоги, звертайтеся до координатора Офісу підтримки вченого - пана Андрія Ізовіти, izovita.adv@gmail.com
МОН запустив Телеграм-бот Info Science Bot (@InfoScienceBot) для оперативного інформування українських науковців та інноваторів про можливості їх підтримки в Україні та за кордоном.
Info Science Bot інформує про:
*можливості для науковців;
*можливості для інноваторів;
* актуальні новини;
* актуальні події.
Кожен з Вас може також ділитись новинами, тож приєднуйтесь та будьте завжди в курсі усіх актуальних можливостей для науковців та інноваторів!
Info Science Bot - головний інформаційний помічник для вчених та інноваторів.